ARENA

ARENATürk televizyonculuğunda bir ilk olan ARENA Haber Programını usta gazeteci Uğur Dündar ile saygın iletişim uzmanı Prof. Dr. Haluk Şahin 1992 yılında SHOW TV'de başlattılar.

Kısa sürede soruşturmacı televizyon gazeteciliğin amiral gemisi olarak anılmaya başlayan ARENA, 1995 yılından itibaren KANAL- D'de yayınlanmaya başlandı. 2008 yılının Şubat ayından, 2011 yılının Ekim ayına kadar ise STAR TV ekranlarında yayın hayatına devam etti.

ARENA programında bugüne kadar birçok deneyimli gazeteci görev aldı, çok sayıda soruşturmacı gazeteci, bu okulda yetişti. ARENA ayrıca çeşitli televizyon kanallarında yayınlanan birçok haber programına örnek teşkil etti.

ARENA'da yayınlanan dosyalar arasında "Uluslararası Organ Mafyası " , "Dolmabahçe Sarayı’nda Çürümeye Terk Edilen Tarihi Eserler" ve "Yaşlıların Öldürüldüğü Huzur Evi" gibi soruşturmacı gazetecilik örnekleri, Türkiye'nin gündemini belirledi…

ARENA'nın yakaladığı evrensel başarı çizgisi ve yayıncılık kalitesi, onun Türk televizyon tarihinde ilklere imza atmasını sağladı. Örneğin ARENA The New York Festivals'de Finalist Award Ödülünü ayrıca, Washington'daki Uluslararası Gazetecilik Konsorsiyumu -ICIJ'den Başarı Ödülü'nü aldı. ARENA’nın meslek kuruluşlarıyla, üniversite ve saygın sivil toplum örgütlerinden gelen sayısız ödülleri de bulunmaktır.

Usta gazeteci Uğur Dündar ile ARENA 31 Ekim tarihine kadar Star TV ve CNNTürk'te ekrana geldi.

Fotoğraflar için TIKLAYIN!

Detaylar için TIKLAYIN!

Facebook Twitter Friendfeed